Ogłoszenia parafialne

20 listopada - XXXIV Niedziela Okresu Zwykłego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 OGŁOSZENIA – 34 Niedziela Zwykła - 20 listopada 2022 roku

1. Za tydzień po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na powstające witraże w naszym kościele.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. Po Mszy świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa
i akt poświęcenia. Uroczystość ta jest także świętem patronalnym Akcji Katolickiej w Polsce i naszej parafii.

3. Dziś o godz. 16.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców
4. Dziś przed kościołem w godzinach 10.00-15.00 będzie można oddać krew. Osoba zgłaszająca się do oddania krwi musi być zdrowa, być po śniadaniu i posiadać przy sobie dowód osobisty bądź inny dokument potwierdzający
tożsamość. 

5. W przyszłą niedzielę 27 listopada o godz. 16.00 Msza święta dla mężczyzn w Duchu św. Józefa. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

6. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i bezpośredni czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W okresie Adwentu w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45
odprawiać będziemy Mszę świętą Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7. Różaniec Rodziców zaprasza całe rodziny na warsztaty robienia lampionów adwentowych, które odbędą się w niedzielę 27.11 po Mszy o 11.30 w salkach katechetycznych. Koszt warsztatów 5zł od uczestnika za materiały.
Trzeba przynieść ze sobą także słoik ok 500 ml.

8. W przyszła niedzielę po wszystkich Mszach świętych w kaplicy Matki Bożej będzie można zaopatrzyć się w poświęcony opłatek na stół wigilijny. Informujemy, że nikt z parafii nie rozprowadza opłatka po domach.

9. Przez cały listopad odprawiamy Mszę świętą zbiorową za zmarłych, tzw. Mszę Świętą Listopadową. W poniedziałki, czwartki, piątki, soboty i niedziele Msza święta sprawowana jest godz. 18.00, natomiast we wtorki i środy o godz.
17.30. 

10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą nowy numer naszej gazetki parafialnej.

11. Od poniedziałku 28 listopada rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską
Z wizytą duszpasterską udajemy się do rodzin, które odwiedziliśmy ostatni raz przed pandemią w 2020 roku - nowych mieszkańców oraz osoby, które chciałyby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską uprzejmie prosimy o
zgłoszenie po Mszy św. w zakrystii, bądź w tygodniu w kancelarii parafialnej.

        Szczegółowy program wizyty do końca roku podany jest do wiadomości w gablotach przed kościołem, w kruchcie kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Dziś po Mszy świętej prosimy o odbiór anonsów kolędowych z
wyczytanych adresów.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8.30
10.00
11.30 (Msza Święta z udziałem dzieci)
13.00
17:30 (nie jest odprawiana w okresie 1.07-31.08)
18:00
18.00
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00