Ogłoszenia parafialne

19 czerwca - XI Niedziela Okresu zwykłego

  OGŁOSZENIA – 12 niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 roku

1. Miesiąc czerwiec to czas zmian personalnych w parafiach. Władza Archidiecezjalna Warszawska zwolniła z obowiązku wikariusza naszej parafii ks. Michała Wilskiego mianując Go wikariuszem parafii świętych Rafała Kalinowskiego i Alberta Chmielowskiego w Warszawie. 

Księdzu Michałowi dziękujemy za owocną pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w nowym miejscu posługi kapłańskiej.

2. Dziś Msze święte według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza święta o godz. 16.00. o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe. 

3. Dziś, po Mszach Świętych przed kościołem, prowadzona jest zbiórka do puszek przez naszą Parafialną Caritas na świadczenie pomocy najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Obecnie, nasza Caritas obejmuje regularną pomocą ponad 36 rodzin z Ukrainy i 11 rodzin naszej Parafii. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę, która będzie wsparciem tej pomocy, zwłaszcza w czasie zbliżających się wakacji.

4. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

5. We czwartek 23 czerwca po procesji wieczornej kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) obrzęd poświęcenia wianków. W tym dniu przypada także Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. W piątek 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte według zwykłego porządku czyli o 7.00 i 7.30 oraz o 17.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy świętej. Można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne. 

7. W sobotę 25 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą nowy numer gazetki parafialnej.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8.30
10.00
11.30 (Msza Święta z udziałem dzieci)
13.00
17:30 (nie jest odprawiana w okresie 1.07-31.08)
18:00
18.00
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00