Ogłoszenia parafialne

7 lutego - 5 Niedziela zwykła

 OGŁOSZENIA – 5 niedziela zwykła – 7 lutego 2021 r.

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca – Msza święta dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.00. Po Mszy nabożeństwo eucharystyczne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 

2. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wsparcie Seminarium Duchownego w Warszawie.

3. Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w okresie pandemii wspierają naszą parafię poprzez ofiary kolędowe i wpłaty na konto. Dzięki Waszej ofiarności, mimo trudności ekonomicznych jakie powoduje epidemia, wszystkie zobowiązania parafii regulowane są na bieżąco, zaś za ofiary kolędowe złożone w tym roku w ubiegłym tygodniu wykonane zostały w naszym kościele nowe ławki od strony chrzcielnicy oraz postument pod figurę św. Józefa w kaplicy Matki Bożej. Bóg zapłać za Wasze otwarte serca.

4. Kontynuujemy nasze duchowe przygotowanie do przyjęcia figury św. Józefa w naszym kościele w dniu 19 marca i rozpoczęcia cyklu spotkań dla mężczyzn w duchu św. Józefa. Św. Józef był człowiekiem pokornej i posłusznej wiary oraz świadomym tego, że może w każdej chwili Boga utracić. Dlatego jego wiara była naznaczona Bożą bojaźnią. Dobrze, kiedy w naszym życiu mamy takich ludzi wokół siebie. Dziękujemy naszym rodzicom, dziadkom, chrzestnym, za to, że nauczyli nas wiary, która każdego dnia konfrontuje się z Bogiem. Wiara to nie tyle pewność, że Bóg „jest”, ale to doświadczanie każdego dnia „kim” Bóg jest. Św. Józef uczy nas, że życie nie jest pozbawione trudów codzienności, ale kiedy jest się blisko Boga, to można rozwiązać nawet największe problemy. Prośmy więc św. Józefa o ducha głębokiej wiary. Módlmy się:

O szczęśliwy św. Józefie, spadkobierco wiary wszystkich Patriarchów, wyjednaj nam tę piękną i drogocenną cnotę. Pomnóż w nas silną wiarę, fundament wszelkiej świętości, taką wiarę, bez której nikt nie może się podobać Bogu. Wyjednaj nam taką wiarę, która triumfuje nad wszystkimi pokusami świata i przezwycięża ludzkie błędy, która nie może być naruszona przez nikogo i która jest zwrócona jedynie ku Bogu. Spraw, abyśmy, za Twoim przykładem, żyli wiarą, otworzyli swe serca i rozum na Boga, byśmy pewnego dnia mogli ujrzeć w niebie to, w co teraz niezachwianie wierzymy na ziemi. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8.00
9.00
10.00
11.00
12:00
13.00
16.00
17:30
18:00
18.00
19.00
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00