Ogłoszenia parafialne

13 września - XXIV Niedziela Okresu zwykłego

Ogłoszenia – 24 niedziela zwykła – 13 września 2020 roku

1. Ze względu na pandemię koronawirusa, zgodnie z decyzją papieża Franciszka zbiórka na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, która tradycyjnie odbywa się w Wielki Piątek, została przeniesiona w tym roku na Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej była sprawowana bez udziału wiernych. Odpowiadając na apel papieża Franciszka ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

2. Do końca września przyjmujemy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i szkół średnich.

3. W przyszłą niedzielę (20 września) zapraszamy kandytatów na ministrantów na spotkanie w kościele o godz. 15.30.

4. W przyszłą niedzielę (20 września) o godz. 16.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców.

5. Ze względu na dalsze prace remontowe w naszym kościele we wtorek (15.09), środę (16.09) i czwartek (17.09) wszystkie Msze Święte (także pogrzebowe) sprawowane będą w małym kościele. Prace obejmować będą uszczelnienie dachu na łączeniu z dzwonnicą, gdzie jest mały przeciek, co uwidoczniło się podczas prac remontowych wewnątrz kościoła w miesiącu sierpniu. Ponadto wymienione będą drzwi główne do kościoła. Dwa lata temu podjęte zostały próby ich uszczelnienia, lecz nie zdały egzaminu. Są one zwichrowane i nieszczelne, co powoduje duże ubytki ciepła zimą. Ponadto są także mocno zniszczone, szczególnie dotyczy to drzwi bocznych.

W tym roku, mimo epidemii, udało się wyremontować i oczyścić wnętrze kościoła, oczyszczone zostały z „wieloletnich skarbów” tzw. przydasiówpiwnice i pomieszczenia na piętrze w kościele, odrestaurowana została kapliczka św. Franciszka przy starym kościele, w październiku dokończona zostanie kapliczka Matki Bożej przy Domu Parafialnym, kończymy remont elewacji budynku kancelarii cmentarnej, zakupione zostały pojemniki do segregacji śmieci na cmentarzu. 

Bardzo dziękujemy za wszelkie składane ofiary, bo tylko dzięki Waszej ofiarności te wszystkie prace mogły być zrealizowane. W tym miejscu bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli naszą parafię w najtrudniejszym momencie epidemii, kiedy w kościele mogło być tylko 5 osób, poprzez wpłaty na konto parafialne i ofiary indywidualne. Dzięki Waszej życzliwości, wsparciu i ofiarności, parafia nie tylko nie ma długów, ale może się systematycznie rozwijać. Bóg zapłać.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:30
10:00
11:30 (dla rodzin)
13:00
17:30
18:00 18:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00