Gala wręczenia Nagrody im. Ks. Bp. Romana Andrzejewskiego

źródło: https://ekai.pl/gala-wreczenia-nagrody-im-ks-bp-romana-andrzejewskiego/

20 lutego o godz. 16.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie abp. Henryk Hoser odbierze Nagrodę im. Ks. Bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2019. Wyróżnienie to przyznaje Fundacja „Solidarna Wieś”. Były ordynariusz warszawsko-praski został wyróżniony „za konsekwentne i wytrwałe nauczanie kierowane zarówno do rolników jak i ludzi władzy odpowiedzialnych za politykę rolną w Polsce”.

Nagroda im. bp. Romana Andrzejewskiego została ustanowiona w 2004 roku przez Fundację „Solidarna Wieś”. Wyróżnienie przyznawane jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju kulturalnego i gospodarczego rolnictwa, wsi i małych miast w Polsce. Wśród wyróżnionych są m.in.: prof. Andrzej Stelmachowski, kard. Józef Glemp Prymas Polski, Roman Kluska, dr Barbara Fedyszak-Radziejowska czy Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Laureatem za rok 2019 został abp Henryk Hoser, wizytator apostolski o charakterze specjalnym dla parafii w Medjugorie. Kapituła wyróżniła byłego ordynariusza warszawsko-praskiego „za konsekwentne i wytrwałe nauczanie kierowane zarówno do rolników jak i ludzi władzy odpowiedzialnych za politykę rolną w Polsce”. Przyznając Nagrodę ks. abp. Henrykowi Hoserowi uhonorowano również tradycję jaką niesie ród Hoserów – zasłużony dla rozwoju polskiego ogrodnictwa od 1844 roku.

Uroczystość wręczenia Nagrody im. Ks. Bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2019 abp. Henrykowi Hoserowi odbędzie się 20 lutego (czwartek) o godz. 16.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6).

Akredytacje zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: [email protected] w terminie do 20 lutego (czwartek) do godz. 12.00.

UWAGA: prosimy o dostosowanie ubioru do charakteru uroczystości.

 


Może warto udostępnić znajomym?Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:30
10:00
11:30 (dla rodzin)
13:00
17:30
18:00 18:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00