Ogłoszenia parafialne

12 marca - II niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś (12 marca) po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w świecie, szczególnie tam gdzie lokalni chrześcijanie są prześladowani.
  2. Dziś (12 marca) o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę świętą dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Ich rodziców.
  3. Gorzkie Żale z procesją Eucharystyczną dziś o godz. 17.00. Zapraszamy.
  4. Rozpoczęliśmy Wielki Post i przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie nasza parafia chce wspomóc osoby samotne i borykające się z kłopotami materialnymi. Prosimy o zgłaszanie takich osób do kancelarii parafialnej. Przy figurze św. Antoniego jest ustawiony kosz, do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości o wydłużonej dacie ważności.
  5. W zeszłą niedzielę zostało utworzonych siedem Róż Różańcowych (każda liczy 20 osób) do modlitwy rodziców za swoje dzieci. Osoby które nie otrzymały informacji jaką tajemnicą mają się modlić w marcu proszone są o zgłoszenie się do zakrystii. Można tam odebrać materiały których zabrakło w ostatnią niedzielę oraz możliwe są dalsze zapisy chętnych. Dziękujemy za tak liczny odzew i otwartość.
  6. Odpowiadając na apel papieża Franciszka oraz Kardynała Kazimierza Nycza pragniemy włączyć jako wspólnota parafialna w program Caritas Rodzina Rodzinie, który polega na wsparciu rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomoc skierowana jest do konkretnych rodzin w Aleppo w Syrii, aby mogły pozostać w rodzinnym kraju, a odbudowując swoje domy nie musiały emigrować. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel. Więcej informacji tutaj.
  7. Bielański Ośrodek Kultury przy ul. Goldoniego 1 zaprasza na Jarmark Kazimierski na Bielanach w przyszłą sobotę i niedzielę 18 i 19 marca w godz. 11-17.00. W programie jarmark różności – palmy, pisanki, rękodzieło, regionalne smakołyki. Od godz. 17.00 koncert sobotni kapeli Warszawskie Przedmieście prezentującej szlagiery rewii i podwórek połowy minionego wieku, a w niedzielę zespół Wyraj prezentujący tradycyjne psalmy i pieśni wielkopostne Słowian Wschodnich. Wstęp bezpłatny, na koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie Bielańskiego Ośrodka Kultury od poniedziałku w godz.9.00-17.00. Szczegóły na plakatach.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do honorowego oddawania krwi. Ambulans będzie przed kościołem pomiędzy godziną 9.30 a 14.30. Krew mogą oddawać osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Trzeba być ogólnie zdrowym, zjeść lekkie śniadania, mieć ze sobą dowód osobisty.
  9. W niedzielę 19 marca o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na nadzwyczajny koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. W repertuarze m.in.: Wiosna i Zima z „4 pór roku” Antonio Vivaldiego oraz słynne tematy filmowe Ennio Morricone.
  10. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy na wtorkowe spotkania młodych. Pierwsze spotkanie – turniej gier planszowych – odbędzie się we wtorek 21 marca o godz. 19.00 w sali parafialnej.

Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:30
10:00
11:30 (dla rodzin)
13:00
17:30
18:00 18:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00