Parafia św. Marii Magdaleny

O NAS

Przeczytaj więcej na temat naszej parafii – jej zabytków, historii oraz zapoznaj się z naszą patronką – św. Marią Magdaleną.

SAKRAMENTY

Informacje na temat przygotowań do sakramentów znajdziesz w dziale „Kancelaria”.

KONTAKT

Tutaj możesz wysłać do nas wiadomość za pomocą formularza kontaktowego lub poznać pełne dane adresowe naszej parafii.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne: 16.10 – XXIX niedziela w ciągu roku

 1. img_0580W przyszłą niedzielę (23 października) Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom.
 2. W przyszłą niedzielę (23 października) o godz. 16.00 Msza święta dla dzieci i rodziców przed uroczystością I Komunii Świętej.
 3. W środę (19.10) przypada liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, natomiast w sobotę (22 .10) wspomnienie św. Jana Pawła II.
 4. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie w niedziele i dni powszednie o godz. 17.00.
 5. Przyjmujemy na WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH, jednorazowe lub roczne oraz na Mszę świętą gregoriańską (przez cały listopad) i Mszę świętą roczną (w II czwartek miesiąca). Wypełnione imionami i nazwiskami kartki można złożyć w zakrystii po Mszy świętej lub w tygodniu w Kancelarii parafialnej. Kartki do wypełnienia są wyłożone na stoliku w kruchcie kościoła.
 6. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania w grupach młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 7. W niedzielę 23 października po Mszy św. o godzinie 18:00 Ruch światło Życie będzie modlił się za parafian na adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji.

Ogłoszenia parafialne: 9.10 – XXVIII niedziela w ciągu roku

 1. dziesieciu-tredowatychDziś obchodzimy XVI Dzień Papieski zatytułowany: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla szczególnie utalentowanej młodzieży. O godz. 17.00   przed kościołem św. Anny odbędzie się Apel Miasta Warszawy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w łączności ze św. Janem Pawłem II i Ojcem Świętym Franciszkiem.
 2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie w niedziele i dni powszednie o godz. 17.00.
 3. Od dziś przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe lub roczne oraz na Mszę świętą gregoriańską (przez cały listopad) i Mszę świętą roczną (w II czwartek miesiąca). Wypełnione imionami i nazwiskami kartki można złożyć w zakrystii po Mszy świętej lub w tygodniu w Kancelarii parafialnej. Kartki do wypełnienia są wyłożone na stoliku w kruchcie kościoła.
 4. W dniu 15 października o godz. 19.00 w Bielańskim Ośrodku Kultury ( ul. Goldoniego 1 osiedle Wawrzyszew) odbędzie się Koncert Papieski  w wykonaniu artystów z agencji Dur-Mol. Obok tradycyjnych pieśni religijnych i oazowych pojawi się poezja śpiewana a także piosenki aktorskie poświęcone Ojcu Świętemu. Bezpłatne wejściówki do odbioru  w sekretariacie BOK-u od 10 października (poniedziałek) w godzinach 9.00-17.00. Ilość miejsc ograniczona (sala widowiskowa liczy tylko 135 miejsc)

Ogłoszenia parafialne: 02.10 – XXVII niedziela w ciągu roku

 1. gorczyca-1W przyszłą niedzielę 9 października obchodzić będziemy XVI Dzień Papieski zatytułowany: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla szczególnie utalentowanej młodzieży.
 2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza święta wotywna o Miłosierdziu Bożym z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu również przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Litanią do Serca Pana Jezusa i wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Możliwość spowiedzi tego dnia na każdej Mszy świętej i od godz. 16.00.
 4. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie w niedziele i dni powszednie o godz. 17.00. Każdego dnia nabożeństwo prowadzić będzie inna grupa parafialna:
  • w poniedziałek – Akcja Katolicka
  • we wtorek i czwartek – dzieci
  • we środę i sobotę – Żywy Różaniec
  • w piątek – Wspólnota Krwi Chrystusa
  • w niedzielę – młodzież
 5. Szkoła Świadomego Poczęcia „dzieci z natury” zaprasza na spotkanie osoby pragnące świadomie przygotować się do poczęcia dziecka oraz osoby z trudnościami z poczęciem (niepłodność, poronienie, słaba jakość nasienia). Spotkanie odbędzie się w następną niedzielę, 9.10 o godz. 19:00 w salach parafialnych i poprowadzi je pani Dorota Duszak – ekspert od wspomagania naturalnych procesów poczęcia dziecka.

Msze święte

W niedzielę i święta

7:00; 8:3010:00;
11.30 (Msza św. dla rodzin); 13.00;
18:00 (Msza św. dla młodzieży)

W dni powszednie

7:00; 7:30; 17:30; 18:00

I piątki miesiąca w miejsce Mszy św. o godz. 17.30 jest Msza św. o 16.30.
(poza wakacjami)

Spowiedź

W niedzielę i w tygodniu:
podczas każdej mszy świętej.

I piątki miesiąca dodatkowo od godz. 16:00.

Adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
codziennie w małym kościele w godz. 8:00-18:00

 

Nadchodzące wydarzenia