Parafia św. Marii Magdaleny

O NAS

Przeczytaj więcej na temat naszej parafii – jej zabytków, historii oraz zapoznaj się z naszą patronką – św. Marią Magdaleną.

SAKRAMENTY

Informacje na temat przygotowań do sakramentów znajdziesz w dziale „Kancelaria”.

KONTAKT

Tutaj możesz wysłać do nas wiadomość za pomocą formularza kontaktowego lub poznać pełne dane adresowe naszej parafii.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne: 04.12 – II niedziela Adwentu

 1. Jan Chrzciciel – Tycjan

  Jan Chrzciciel – Tycjan

  W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych zbiórka do puszek na Dom Samotnej Matki.

 2. Również w przyszłą niedzielę, tj. 11 grudnia o godz. 16:00 Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
 3. Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu.
 4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16:20 Msza święta dla Kół Żywego Różańca. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Rodziny w intencji małżeństw i rodzin. Pragniemy w ten sposób odpowiedzieć na apel Papieża Franciszka. Po nabożeństwie procesja eucharystyczna.
 5. Wspólnota ruchu Światło-Życie zaprasza na warsztaty pt. „Warto pamiętać. Jak rozwijać pamięć”. Warsztaty poprowadzi terapeutka Aneta Widło. Początek dziś o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 6. W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 tzw. „Godzina Łaski”. Poprzedzi ją Msza święta o godz. 11:30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00.
 7. Od dziś w małym kościele można zaopatrzyć się w opłatek i świecę „Caritas” na stół wigilijny. W tygodniu zapraszamy do kancelarii parafialnej w godz. 10:00-12:00 oraz 16:00-18:00. Opłatki są już poświęcone. Nikt z parafii nie roznosi opłatka po domach.
 8. W okresie adwentu zapraszamy na Mszę świętą roratnią, odprawianą w dni powszednie codziennie  o godz. 6:50.
 9. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy od przyszłej, trzeciej niedzieli adwentu tj. między 11-14 grudnia. Poprowadzi je o. Ireneusz Naumowicz Gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów z Krynicy Morskiej.
 10. Tak jak w latach ubiegłych, zorganizujemy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przy chrzcielnicy przez cały adwent będzie stał kosz, do którego możemy przynosić różne artykuły spożywcze o przedłużonej dacie ważności oraz słodycze. Można składać na ten cel także ofiary do puszki przy figurze św. Antoniego. Za wszelkie dary składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Prosimy o zgłaszanie osób, które mają zapotrzebowanie na taką pomoc.

Ogłoszenia parafialne: 27.11 – I niedziela Adwentu

 1. sad-ostatecznyDzisiaj pierwsza niedziela Adwentu. W tym okresie w naszym kościele w dni powszednie codziennie  o godz. 6.50 odprawiamy Mszę świętą roratnią.
 2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy od trzeciej niedzieli adwentu tj. między 11-14 grudnia.
 3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 7.00 poświęciliśmy opłatek wigilijny dla naszych parafian. Od jutra w kancelarii parafialnej, a od przyszłej niedzieli w małym kościele można będzie zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i świecę Caritas na stół wigilijny. Nikt z parafii nie roznosi opłatka po domach.
 4. Tak jak w latach ubiegłych, organizujemy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przy chrzcielnicy od jutra przez cały adwent będzie stał kosz, do którego możemy przynosić różne artykuły spożywcze o przedłużonej dacie ważności oraz słodycze. Za wszelkie dary składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Prosimy o zgłaszanie osób, które mają zapotrzebowanie na taką pomoc.
 5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza święta wotywna o Miłosierdziu Bożym z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Litanią do Serca Pana Jezusa i wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 7.00 i 16.30. Możliwość spowiedzi tego dnia na każdej Mszy świętej i od godz. 16.00.
 7. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza święta o Matce Bożej z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.30.
 8. W przyszłą niedzielę 4.12 ofiary na tacę przeznaczone są na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 9. Również w przyszłą niedzielę wspólnota ruchu Światło-Życie przygotowuje w domu katechetycznym warsztaty pt. „Warto pamiętać. Jak rozwijać pamięć”. Warsztaty poprowadzi terapeutka Aneta Widło. Początek o godz. 19.00.
 10. Plan wizyty duszpasterskiej podany jest tutaj.

Ogłoszenia parafialne: 20.11 – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

 1. pantokratorW dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. Dziś także kończy się Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. Po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystość ta jest także świętem patronalnym Akcji Katolickiej w Polsce i w naszej parafii.
 2. Dziś o godz. 16.00 Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i bezpośredni czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W okresie Adwentu w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.50 odprawiać będziemy Mszę świętą Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 4. Taca w pierwszą niedzielę adwentu przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.
 5. Za tydzień w niedzielę 27 listopada zapraszamy do honorowego oddawania krwi. Ambulans stacjonuje przed kościołem w godz. 9.30-14.30. Krew mogą oddawać osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Trzeba być ogólnie zdrowym, zjeść lekkie śniadanie. Konieczne jest posiadanie dowodu osobistego.
 6. Rownież za tydzień, 27.11 o 19.00 w dużym kościele druga adoracja w intencji parafian. Członkowie wspólnoty Ruchu Światło-Życie zapraszają na adoracje i czekają dzisiaj /w niedzielę/ przed i po mszy o 18.00 przed kościołem, aby poznać w jakich sprawach potrzebna jest modlitwa.
 7. Podobnie za tydzień, 27.11 ks. Radosław zaprasza rodziców kandydatów ministrantów na spotkanie organizacyjne po mszy św. o godz. 11:30 do zakrystii.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 10.12 o godz. 13.00, powrót 11.12 ok. godz. 8.00 rano. Koszt z ubezpieczeniem 65 zł. Zapisy w niedzielę 20.11 po każdej Mszy Świętej przed kościołem. Przy zapisie potrzebny nr PESEL.
 9. W związku z 100-tną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie organizujemy 8-dniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dn. 30.05-6.06.2017r. W programie pobyt w Fatimie (5 noclegów), wyjazdy do sanktuariów maryjnych w Alcobaca, Nazare, odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim, zwiedzanie Lizbony, nawiedzenie sanktuarium  św. Jakuba w Santiago de Compostella w Hiszpanii oraz sanktuarium narodowego w Bradze. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii do końca listopada. Koszt 2430 zł + 280 EUR.
 10. Od poniedziałku 21 listopada – rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. Tak, jak w zeszłym roku możliwa jest wizyta duszpasterska w godzinach przedpołudniowych – zgodnie z programem kolędy, po wcześniejszym zgłoszeniu. Szczegółowy program wizyty do końca roku podany jest do wiadomości w gablotach przed kościołem, w kruchcie kościoła oraz tutaj.

Msze święte

W niedzielę i święta

7:00; 8:3010:00;
11.30 (Msza św. dla rodzin); 13.00;
18:00 (Msza św. dla młodzieży)

W dni powszednie

7:00; 7:30; 17:30; 18:00

I piątki miesiąca w miejsce Mszy św. o godz. 17.30 jest Msza św. o 16.30.
(poza wakacjami)

Spowiedź

W niedzielę i w tygodniu:
podczas każdej mszy świętej.

I piątki miesiąca dodatkowo od godz. 16:00.

Adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
codziennie w małym kościele w godz. 8:00-18:00

 

Nadchodzące wydarzenia